Hi,
Here's a quick fix:
At 7b,
v_f = 0.001108 m^3/kg
v_g = 0.2729 m^3/kg
Since the masses of steam and water are given, we can find the total volume of the closed tank to be
V_total = (0.287 * 0.001108) + (0.713 * 0.2729) m^3
= 0.1949 m^3
We know that the volume remains the same after the heat addition process. And things get simplified, when all that's left is steam. You'll just have to look into the pressure states where steam has the specific volume of
v_g = V_total / total mass = 0.1949 / (0.287 + 0.713) = 0.1949 m^3 / kg
which is roughly 10 b, at 179.91 deg Celsius.
Hope this helps. ;)